Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam İçin...
Bilgi ve Satış Hattı: 0850 532 33 74

Medikal koyun postu 1970 yılında; Yeni Zelanda’da keşfedilmiştir ve ülkemizde sadece Erdoğan Deri tarafından üretilmektedir. Sağlığa zararlı hiçbir kimyevi madde bulundurmadığı için doğal tabaklama sonucunda üretilmiştir. Medikal ürünler; Yeni Zelanda ve Avustralya başta olmak üzere Avrupa ve Amerika’da da sıklıkla kullanılmaktadır. Medikal koyun postları hiçbir kimyevi madde bulundurmadığı ve tamamen doğal olduğu için hem yetişkinler hem de çocuklar için çok uygundur.

Dünya literatüründeki ismi “medical sheepskin” olan bu ürünün Türkçe çevirisi olarak “medikal koyun postu” terimini kullanıyoruz.

Medikal koyun postu yoğun lif yapısına sahip, merinos koyun postundan üretilmektedir. Bu sayede üzerine basınç uygulanmasına rağmen hem basıncı azaltmakta hem de hava sirkülasyonunu devam ettirmektedir. Bu özelliği sayesinde yatağa uzun süre bağımlı hastalarda dahi bası yaralarının oluşumunu önlemektedir.

Bu özelliklerin yanı sıra, medikal koyun postu termostat görevi görür. Yazın nemi tamamen emerek serin tutarken, kışın asla üşütmez. Bu nasıl oluyor diye sorarsanız; koyun yünü kendi ağırlığının %30’una kadar nemi ıslaklık hissi vermeden içerisine hapsedebilmektedir. Medikal koyun postunun en önemli özelliklerinden bir tanesi de PH değerinin her zaman 5,5 olmasıdır. Bu da vücudumuzdaki elektriği dengelemekte, kas gerilmesini engelleyip kan akışını düzenlemektedir.

Medikal koyun postu; yaşam kalitenizi artırır, uyku sorununu düzene sokar ve aynı zamanda günümüzün hastalığı olan tükenmişlik sendromuna da çözüm olur.  Günlük hayatın stres ve olumsuz etkilerinden sizi uzaklaştırır.

Medikal ürünlerde asla boya ya da renklendirici kullanılmamaktadır. Sahip olduğu sarı rengi, yumurta sarısı proteininden almaktadır. Yumurta proteini üzerinde virüs ya da bakteri bulundurmayan doğal bir maddedir. Bu sayede tüm medikal ürünlerimiz antibakteriyeldir. Ayrıca yünde doğal olarak bulunan lanolin maddesi de antibakteriyeldir.

Bası yaralarının oluşumunun önlenmesinde, çocukların gelişim sürecinde ve normal hayatta istediğiniz gibi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Medikal koyun postları kokmaz, kendilerine özgü doğal bir kokuları vardır ama rahatsız edici değildir.

Yapılan araştırmalar sonucunda prematüre bebeklerin gelişiminde de büyük rol oynadığı ispatlanmıştır. Yine yapılan araştırmalarda, bebeklerin medikal koyun postu üzerinde olumlu tepkiler verdiği saptanmıştır. Doğal yapısı nedeniyle ilk kullanımlarda çok az bir yün dökümü olacaktır ama daha sonrasında bu konuyu şikayet etmeyeceksiniz.

Hijyenik yapısının yanı sıra hem elde hem de makinede yıkamaya uygundur. Uzun ömürlü kullanım için elde yıkamayı tavsiye ediyoruz ancak makine de 30 derecede yıkayabilirsiniz. Yıkamalarda PH değeri nötr olan yün şampuanları kullanmanızı tavsiye ederiz. Çamaşır suyu ya da ağartıcı kullanmayıp kuruturken de direkt güneş ışığı ya da ısı kaynağından sakınmanızı tavsiye ederiz. Kirlenmiş küçük alanları ve lekeleri, bez ya da fırça yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *